Maty antypoślizgowe do transportu – czy to dobre rozwiązanie?

Transport ładunków gabarytowych wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Nakazują tego przepisy obowiązujące w naszym kraju. Każdy, kto się do nich nie dostosuje ryzykuje życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu, za co może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Maty antypoślizgowe transportowe wykonane są z wytrzymałych materiałów, bez wątpienia zrewolucjonizowały rynek.

Maty antypoślizgowe transportowe – wykonanie

Tajemnica mat antypoślizgowych transportowych tkwi w materiale, z którego zostały wykonane. Poliuretan granulatu gumowego, który stanowi podstawę ich produkcji, pozyskiwany jest z recyklingu opon. To on odpowiada za tak zwaną “antypoślizgowość” podczas transportu ładunku o dużych gabarytach. Obecnie maty antypoślizgowe wykorzystywane są zarówno w przemyśle, jak i prywatnych domach. Sprawdzą się za każdym razem, gdy będziemy chcieli przewieźć w bagażniku naszego samochodu delikatny pakunek.

Maty antypoślizgowe dostępne są w gotowych kawałkach, a także rolkach o różnej szerokości, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Decydując się na zakup jednego nich należy pamiętać o jednym zasadniczym czynniku. Im mata antypoślizgowa jest grubsza, tym wolniej się zużywa. Najpopularniejsze modele posiadają odpowiednio 3mm, 6mm oraz 8mm. Maty antypoślizgowe są produktem uniwersalnym. Zatem możemy je stosować na każdej nawierzchni.

Maty antypoślizgowe – rodzaje

Maty domowe oraz maty ryflowe są produktami najchętniej wybieranymi przez klientów. Maty ryflowe wykorzystywane są przemyśle. Są gwarancją doskonałej przyczepności i bezpieczeństwa. Specjalna konstrukcja zawierająca wypustki stanowi dodatkową warstwę antypoślizgową. Jest to szczególnie ważne w przypadku ładunków wielkogabarytowych, które transportowane są na dużą odległość. Materiał, z którego wykonano maty wykazuje dużą odporność na uszkodzenia.

Maty antypoślizgowe transportowe – zastosowanie

Maty antypoślizgowe transportowe wykorzystywane są zarówno podczas przeprowadzki, remontu, jak i transportu miedzynarodowego unieruchamiając palety z towarem. Oczywiście, aby prawidłowo zabezpieczyć towar należy go dodatkowo unieruchomić specjalnymi pasami. Cechą charakterystyczną mat jest wysoki współczynnik tarcia. Z tego względu wykorzystywane są w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją. To one zabezpieczają przed poślizgiem pracowników wykonujących pracę przy liniach.

Maty antypoślizgowe – montaż

Montaż mat antypoślizgowych nie należy do trudnych. Mając do dyspozycji instrukcję obsługi, jesteśmy w stanie zamontować je samodzielnie. Aby mata spełniała swoją funkcję jej wielkość należy odpowiednio dopasować do wielkości naczepy, w której umieścimy towar. W związku z tym, iż wykazuje duży współczynnik tarcia wystarczy ją odpowiednio ułożyć na podłodze. W związku z tym, iż została wykonana z gumy posiada swój unikatowy zapach. Ceny mat antypoślizgowych zaczynają się od kilkuset złotych za metr kwadratowy.

Wykorzystanie mat antypoślizgowych podczas transportu znacząco ułatwia pracę. Oprócz tego pozwala bezproblemowo załadować oraz wyładować towar.