Łazienka jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w każdym domu – i to bardzo regularnie. W tym pomieszczeniu szczególnie często jest użytkowana woda. Praktycznie przy większości wykonywanych w niej działań, dochodzi do pochlapania podłogi, bądź innych czynności które doprowadzają w efekcie do zwilżenia jej powierzchni. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, lecz niejednokrotnie zaburza naszą czujność. Wystarczy jedynie chwila nieuwagi i może dość do poślizgnięcia się. Jest to sprawa mocno istotna, gdyż może ona rzutować zarówno na zdrowiu jak i życiu. Poza praktycznością, mata antypoślizgowa łazienkowa może stać się eleganckim dodatkiem, bądź przydatną ozdobą.

Rodzaje mat antypoślizgowych

Możliwe jest wyszczególnienie mat antypoślizgowych łazienkowych mocowanych na stałe oraz takich, nie mocowanych na stałe. Najczęściej maty wytworzone są ze specjalistycznych tworzyw sztucznych o elastycznej powierzchni. Ich struktura oraz budowa jest projektowana przez specjalistów, którzy tworzą konstrukcje ulegające stabilizacji na gładkiej płaszczyźnie. Możliwe jest ich stosowanie przykładowo na śliskiej powierzchni kafelek oraz wewnątrz kabin prysznicowych czy też wanny. Różnią się one od siebie jedynie rozmiarami, kształtami i designem.

Działanie maty antypoślizgowej

Jednak, pojawia się niejednokrotnie pytanie: skąd się pojawia omawiana “antypoślizgowość”? A mianowicie, powierzchnia maty jest lekko porowata, o różnorodnych kształtach. Mata z elastycznego tworzywa zdecydowanie zmniejsza ryzyko poślizgnięcia, gdyż jej struktura nie jest gładka oraz śliska. Pomimo to, maty są proste w utrzymywaniu higieny. Są one również idealnym rozwiązaniem w przypadku małych dzieci oraz osób starszych. Charakteryzują się również tym, iż są miłe w dotyku i izolują stopę od chłodniejszej powierzchni.

Jak zamontować matę antypoślizgową?

Generalnie montaż maty antypoślizgowej należy do zadań łatwych. Nie jest potrzebna w żadnym wypadku pomoc fachowca, dlatego poradzi sobie z nią każdy domownik. Możliwy jest montaż tymczasowy na zasadzie przyssawek, które są wkomponowane na stałe w projekt maty. Wystarczy jedynie powierzchnię płytek (bądź inną) oczyścić, wysuszyć, można ewentualnie odtłuścić oraz zassać. Wówczas montaż jest zakończony. Istnieje też druga możliwość – montażu na stałe. Wówczas mata posiada elementy samoprzylepne odporne na wilgoć. Po wcześniejszym przygotowaniu powierzchni, produkt wystarczy jedynie przykleić. Są także dostępne maty bez montażu, gdzie wystarczy je jedynie położyć.

Mata antypoślizgowa – wygodne rozwiązanie dla Twojego bezpieczeństwa

Sam montaż nie jest czasochłonny. Wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut. Podczas jego realizacji nie są wytwarzane nieprzyjemne zapachy, praca nie jest brudząca- lecz zaskakująco łatwa. Matę można umieścić w dowolnym przez siebie miejscu, gdzie doda ona charakteru oraz urozmaici wystrój. Dostępne warianty kolorystyczne oraz najróżniejsze motywy mogą idealnie się wkomponować w różnorodne style aranżacji. Ceny mat antypoślizgowych oscylują w granicy około 15zł do 50zł. Można znaleźć także “perełki” wykonane na najwyższych standardach oraz w najlepszej jakości, gdzie ceny sięgają nawet 100zł. Jednak cena kształtuje się również w zależności od danego kształtu, rozmiaru i szaty graficznej. Są dostępne też minimalistyczne produkty charakteryzujące się przeźroczystością.