Teraz Egzamin Ósmoklasisty – przygotuj się do egzaminu z Nową Erą!

Zmiana w systemie oświatowym spowodowała, że szkoły podstawowe ponownie składają się z 8 klas, a nie z 6 jak poprzednio. W związku z tym część przedmiotów, które uprzednio pojawiało się dopiero w gimnazjum, teraz widnieje na planach lekcji uczniów z ostatnich klas podstawówki. Zwieńczeniem 8 lat pracy i nauki jest egzamin ósmoklasisty, który składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytniego. W planach jest pojawienie się na egzaminie czwartego przedmiotu, do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia. Przygotowania do każdego egzaminu dobrze jest zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, aby niepotrzebnie nie stresować się dodatkowo nieuchronnie upływającym czasem. Wsparciem całego procesu będą odpowiednie pomoce naukowe, dzięki którym nauka będzie łatwiejsza. Teraz Egzamin Ósmoklasisty to seria wydawnictwa Nowej Ery, która składa się zarówno z repetytorium, jak i z arkuszy egzaminacyjnych.

Repetytorium z serii Teraz Egzamin Ósmoklasisty

Praca z repetytorium jest niezbędna, aby przyswoić i powtórzyć sobie całą wiedzę teoretyczną z danego przedmiotu. Seria Nowej Ery posiada oddzielne repetytoria do języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Te pomoce naukowe pozwalają na poukładanie całego materiału, dzięki podzieleniu go na mniejsze części, które łatwiej zostają zapamiętane. Repetytorium przygotowuje uczniów do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, zapoznając ich z możliwymi strategiami działania.

Arkusze egzaminacyjne z serii Teraz Egzamin Ósmoklasisty

Po przyswojeniu i powtórzeniu informacji teoretycznych warto wiedzę sprawdzić w praktyce. Właśnie temu służą arkusze egzaminacyjne, które są drugim elementem zestawu “Teraz Egzamin Ósmoklasisty”. Arkusze te imitują właściwy egzamin i zawierają 6 zestawów zadań, które zostały ściśle dostosowane do wymogów egzaminacyjnych. Dzięki temu uczeń może przejść cały arkusz krok po kroku, czując się jak na prawdziwym egzaminie. Zadania wzbogacone są zarówno o poprawne odpowiedzi, jak i o cały tok rozwiązywania danego ćwiczenia.